Otroška stenska ura

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

12. maj 2009 11:43

Atina je napisal/a:

Jaz sem se pa učila poznavanja na uro s knjižico 'Tika taka' Atina

Jaz in moj sedaj skoraj polnoletni sin tudi, pa jo še imam (razen, če je nisem podarila kateremu od nečakov). Bom pogledala popoldne...če bom slučajno pozabila, me "pobezaj" na ZS.

LP, V.

branka171

sporočila: 218

12. maj 2009 17:07

Mi smo imeli knjigo z uro na sredi:Takole Miki MIška preživi dan. Brali smo jo dneve in dneve, dokler jo niso znali na pamet branka171

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. maj 2009 19:08

Da še malo ursuli-ce pomagam: ursula, ti odguglaj tole "radijsko vodena stenska ura"...in ti bo ven prišlo kar nekaj spletnih ponudnikov. Stvar stane približno 20 EUR, ima velike številke in to vseh 12, je iz dobre plastike in ni estetsko žaljiva. Hope this helps. Pa lepo se zabavajta z vnukom. Vendelina jr.

neznan uporabnik

12. maj 2009 20:02

vendelina gospa išče čisto navadno uro za otroke .te imajo na številčnici motive iz risank.ti pa navališ v znanem stilu,daj se včasih malo zadrži.čeprav///////hofaš,da helfaš//////naj živi SLOVENSKI JEZIK.pa lep pozdrav. hmm

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

12. maj 2009 21:46

VilmaS je napisal/a:

Atina je napisal/a:

Jaz sem se pa učila poznavanja na uro s knjižico 'Tika taka' Atina

Jaz in moj sedaj skoraj polnoletni sin tudi, pa jo še imam (razen, če je nisem podarila kateremu od nečakov). Bom pogledala popoldne...če bom slučajno pozabila, me "pobezaj" na ZS.

LP, V.

 

Jooooj, to bi bilo fino ... Hvala!

Atina

veverica cak  

član od: 9.10.2004

sporočila: 299

12. maj 2009 21:52

Atina je napisal/a:

Jaz sem se pa učila poznavanja na uro s knjižico 'Tika taka' (sem enkrat že spraševala na forumu za njo): kartonka s številčnico, pa kazalci so se vrteli, pa za vsako uro je bila pesmica: npr. 'Poldne, to je čas obeda, polna je na mizi skleda. Juho v krožnik smo nalili, glad si bomo potešili'. (pa naj še enkrat ponovim prošnjo, če kdo slučajno pozna celotno pesmico, zeloooo bi mu bila hvaležna).

Atina

Atina imam jo, svojo, ampak žal že brez kazalčkov . Poglej na ZS!

lp veverica cak

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

12. maj 2009 22:24

Verjamete, da se odrasla brez stenske ure ? Imeli so eno budilko, temno rjavo, starša sta imela vsak svojo ročno uro. Ko sem imela kaka 4 leta, so jo kupili tudi zame. Še danes jo vidim.

Ura ni tekla, ker jo je bilo treba naviti, niti sanjalo so mi ni, da jo je treba nastaviti z vijakom, ki se potegne navzven.

Ravno v tistem času je mama prinesla svojo Voćo od urarja in očetu povedala, da jo je bilo treba le očistiti.

Zato sem se lotila čiščenja: odprla sem zadnji pokrov, z nožkom seveda. Potem sem se lotila čiščenja. Nekaj majhnega za čiščenje. Primerna je bila zobna ščetka, vzela sem kar svojo, modre barve. Temeljito sem skrtačila stran z zobatimi kolesci, sprednjo ploščici in.... ajaj, izgubila kazalec. Nisem ga našla, uro pa sem s strahom vrnila v kredenco, na žebelj, ob kozarce za liker. In čakala trenutek za razkritje. Jasno, da so me dobili in nabili, ura pa ni nikoli več služila svojemu namenu. Moja urarska kariera pa je bila tudi končana.

In kdo trdi, da ura ne zanima štiriletnika ?

F r i n a

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

13. maj 2009 7:16

Frina, res je, štiriletnike zanima marsikaj. Mojega sina je zanimal čisto nov, na kredit kupljen šivalni stroj. Bil je eden tistih prvih na elektriko, ki si ga lahko postavil na mizo. Drag kot žafran. In tudi mi smo se pogovarjali, da ga je treba naoljiti. V spalnici na mizici je bil pripravljen na moj začetek kariere šivanja. Sin je bil cel popoldan strašansko priden. Slišala sem rahlo tolčenje, smeh, pa tako se je pogovarjal sam s seboj, nekajkrat sva se pogovarjala kaj počenja, je rekel, da popravlja mašino - jaz v kuhinji, on v svoji sobi (poleg odprte spalnice), no po kakšnih dveh urah sem ugotovila, da šivalnega stroja ne treba nič naoljiti, ker je bil razstavljen, pregledan v drobovje in nikoli več sestavljiv. Pa je šla moja šiviljska kariera k vragu. Nič nisem bila huda, sama sem bila kriva, ker mu nisem razložila, da je treba mamine mašine pustiti pri miru. Danes grem po trgovinah iskati uro. Vendelina jr., hvala za nasvet. Lep dan in veliko se smejte! ursula-ce

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. maj 2009 10:14

Wran, daj enkrat preseneti tale forum tako, da boš pokazal, da razumeš diskusijo, ki teče. A upam na preveč? Vendelina jr.

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

13. maj 2009 10:19

Ja Zelo preveč... Ognjič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti